אוקטובר במציאות מדומה: גוגל DayDream, PSVR ואוקולוס Touch.

By 02/10/2016Gaming, Oculus rift
psvr-ocolus-vive-headset

מאת: ברק שפר

החל מאוקטובר: פייסבוק, גוגל וסוני נכנסות לתחום המציאות המדומה

אף אחד, גם אלו שכבר ניסו מציאות מדומה לא מוכנים כלל וכלל למה שעתיד להתרחש בחודש אוקטובר. שלושה השקות ענק של פלטפורמות מציאות מדומה משלוש ענקיות טכנולוגיה, וכל השלושה מתוכננות לאוקטובר. הרוב המוחלט של האנשים עדיין מתייחס למציאות מדומה כמדע בדיוני, וגם אם נתקלת אי פעם בפלטפורמת מציאות מדומה רוב הסיכויים שזהו קופסת קרטון שאליה אתה מכניס את הטלפון.
אך שלושת הפלטפורמות הללו מציבות את המציאות המדומה על המפה, ומראות שהן כאן כדי להישאר.
ניתן לומר, בתור מישהו שעוקב אחר מציאות מדומה כבר שנים, שכל שלושת הפלטפורמות; של גוגל, של סוני ושל פייסבוק נראות מבטיחות ביותר, אך מה ההבדלים ביניהם (חוץ מהשם כמובן) אתם שואלים?

Google Daydream תושק ברביעי באוקטובר.

Google Daydream

Google Daydream

גוגל החליטה "לנסות ולשלב בין כל העולמות", המכשיר יפעל באמצעות סמארטפון ולא מחשב כמו הפלפורמה הישנה יותר של סוני, אבל רק מכשירים ספורים כעת חזקים מספיק בשביל הדרישות והם מכוונים יותר לטלפונים שעתידים לצאת בשנה הקרובה. הDaydream הוא שיפור רציני מקודמו, הקארדבורד, ומציג כעת גם, תאמינו או לא, אפשרות לזוז (חדשני ביותר). אך ציניות בצד, הDaydream נראה כמו אבולוציה מתבקשת וממוקדת לניסיון הראשון של גוגל, ועל פני השטח לפחות מרגיש יותר מסתם קופסת קרטון.

מידע נוסף: https://vr.google.com/daydream

רשת חברתית במציאות מדומה מבית Oculus

יום לאחר ההשקה של גוגל, לא יותר ולא פחות, אוקולוס שהשיקה בשנה שעברה שותפות עם מיינקראפט ונטפליקס ואת השלטים שלה, מביאה השנה את ה "Social VR" שמציג שילוב עם פייסבוק על מנת ליצור פלטפורמה חברתית שבה תוכלו להיפגש עם חבריכם מפייסבוק. ומה תוכלו לעשות בדיוק? אז זהו, שעד לחמישי באוקטובר לא נדע, מאחר ושאר המידע יגיע רק בכנס. מה שבטוח, אנחנו מסוקרנים.

בשלושה עשר באוקטובר, סוני תציג את ה "PlayStation VR"או בקיצור PSVR

psvr-headset

ערכת VR של סוני

הערכה תעלה כמו הקונסולה עצמה, ולמרות זאת, היא שברה את שיא ההזמנות המוקדמות בחנות המפורסמת GameStop. סוני מבטיחה חמישים משחקים שתוכלו לשחק בהם עד סוף שנת 2016. עדיין לא ברור האם ישנה איזו תשתית חברתית, ולמרות זאת ערכת המציאות המדומה הזו יכולה להיותך הצלחה גדולה מאוד – אם אכן יהיה מגוון גדול של משחקים, מאחר ויש מיליוני קונסולות מתאימות כבר עכשיו בבתים של אנשים. אם זאת מגיעים דיווחים שקונסולת הפלייסטיישן 4 מתקשה להריץ משחקי VR ומי שבאמת ירצה לחוות את החוויה במלואה יצטרך לרכוש את הקונסולה PS4 PRO בעלות של 400 דולרים נוספים.

מידע נוסף: https://www.playstation.com/en-us/explore/playstation-vr
לאחר סוף אוקטובר כשמתקדמים לקראת השני בנובמבר, הכנס השנתי של מפתחי מציאות מדומה יתרחש בסן פרנסיסקו. (Virtual Reality Developers Conference) מה שהתחיל כחלק מכנס מפתחי המשחקים הכללי, הוצף בקהל ולכן קיבל כנס משלו. גם בכנס עצמו אנחנו יכולים לצפות להמון חדשות מרעישות ומרגשות לגבי משחקים חדשים שידהימו אותנו מחדש.

אז בקיצור, תעירו אותי כשספטמבר נגמר.